Ustroń – Miasto Uzdrowisko

Czantoria-Wyciag_Krzysztof Kozłowski_Wikimedia_CC BY SAUstroń to obecnie jedyne miasto w województwie śląskim posiadające status uzdrowiska. Zlokalizowane w Beskidzie Śląskim, piękne miejsce otoczone przez góry i lasy, przecięte wstęgą rzeki Wisły.

Ustroń zachęca do wypoczynku o każdej porze roku. Odremontowany Rynek z miejscem do gry w szachy big size, pasaż handlowy, nowe restauracje i puby, aleja spacerowa wzdłuż Wisły ze znakomitą 11 km trasą rowerową, plaże nadrzeczne, staw kajakowy, wyciągi narciarskie to miejsca, o których warto wspomnieć na początek.

Nad Ustroniem wznoszą się również piękne, pokryte lasami bukowo-świerkowymi góry, na które prowadzą szlaki turystyczne: Lipowski Groń, Równica, Mała Czantoria, Wielka Czantoria. Góry.

Położenie Ustronia sprawia że jest on doskonałą bazą wypadową do innych miejscowości wypoczynkowych tj: Istebna, Wisła, Koniaków, Szczyrk czy czeski Cieszyn.


Miejscowość jest przygotowana na pobyt rodzin z dziećmi. Spacerując alejami parku uzdrowiskowego mijamy nowe, bezpieczne place zabaw.  Dla  najmłodszych a także ich rodziców czeka także Leśny Park Niespodzianek – przez cały rok oferujący możliwość obcowania ze zwierzętami (spotkać można tu: daniele, sarny, jelenie, muflony) a także obejrzenia popisów ptaków.

Przyjemną propozycja na spędzenie dnia jest dotarcie na szczyt Równicy (884 m n. p. m). Asfaltowa droga umożliwia dotarcie samochodem, bądź spokojnym spacerem. Na gorze warto skosztować specjałów w klimatycznej Zbójnickiej Chacie bądź po prostu rozkoszować się panoramą doliny Wisły. Na dzieci czeka tu również znany Extreme Park – park rozrywki.

Czantoria to kolejny znakomity cel podczas wizyty w Ustroniu. Prowadzi na nią kolej krzesełkowa. Pod górną stacją kolejki, znajduje się letni tor saneczkowy oraz wyciągi narciarskie. Ze szczytu przy dobrej widoczności zobaczyć można Małą Fatrę oraz Tatry.

Zdjęcie: Krzysztof Kozłowski Wikimedia CC BY SA

O admin

Pobyty.pl to dynamicznie rozwijający się serwis rezerwacyjny w którym świadczone są usługi krótkoterminowego wynajmu miejsc noclegowych, które mogą być rezerwowane bezpiecznie i wygodnie online przez Użytkowników Serwisu (Klientów/Gości).
Ten wpis został opublikowany w kategorii Ustroń. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.