Gitarowe rytmy podczas długiego weekendu w Wielkopolsce

Grzechem byłoby nie wykorzystać tegorocznej pogody i w długi sierpniowy weekend nie udać się nad któryś z wielkopolskich akwenów. W tym czasie w Wielkopolsce nie zabraknie jednak też innych atrakcji. W Gnieźnie rozpocznie się chociażby szósta edycja Festiwalu Polska Akademia Gitary.

Zainauguruje go w gnieźnieńskiej katedrze piątkowy koncert „Argentyńska noc”, podczas którego zabrzmią utwory mistrza Astora Piazzolli. Zagrać je mogą jedynie muzycy o najwyższych umiejętnościach technicznych. Dlatego publiczność będzie miała okazję wysłuchać ich w wykonaniu Marcina Wyrostka (akordeon), który jest zwycięzcą pierwszej edycji telewizyjnego show „Mam Talent” oraz urodzonego w Gnieźnie Łukasza Kuropaczewskiego (gitara), który swoją grą zachwycał już ludzi zgromadzonych w najważniejszych salach koncertowych świata.

To wyjątkowe przeżycie móc zagrać w swoim rodzinnym mieście przed taką publicznością – mówi Łukasz Kuropaczewski – Jestem niezwykle dumny z tego, że pochodzę właśnie z Wielkopolski i zawsze, gdy jest tylko okazja to opowiadam o niej i Gnieźnie swoim przyjaciołom z zagranicy. Tym bardziej nie mogę się doczekać występu w katedrze, która powstała w miejscu pamiętającym początki naszego państwa i jest tak cennym historycznie obiektem. To dla mnie, Marcina i Orkiestry Teatru Muzycznego z Poznania bardzo mobilizujące – dodaje polski mistrz gitary.

Cały festiwal w ramach Polskiej Akademii Gitary potrwa do siódmego września, a świadkami koncertów, warsztatów i happeningów będą mieszkańcy Gniezna, Jarocina, Poznania oraz innych mniejszych miast regioniu pierwszych Piastów.

O admin

Pobyty.pl to dynamicznie rozwijający się serwis rezerwacyjny w którym świadczone są usługi krótkoterminowego wynajmu miejsc noclegowych, które mogą być rezerwowane bezpiecznie i wygodnie online przez Użytkowników Serwisu (Klientów/Gości).
Ten wpis został opublikowany w kategorii Wielkopolskie i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Gitarowe rytmy podczas długiego weekendu w Wielkopolsce

  1. Romek pisze:

    Jak festiwal trwa do września, to pewnie jeszcze tam jesteś;-)