Zima nie tylko dla narciarzy

Snowtubing, snowrafting, zimowe paralotniarstwo – czyli Słowacja nie tylko dla narciarzy

Sportem, który najczęściej kojarzy się nam z wyjazdem na Słowację, jest narciarstwo. Tymczasem zima spędzana u naszych południowych sąsiadów ma do zaoferowania wiele atrakcji – także tym, którzy nie opanowali sztuki zjeżdżania na dwóch deskach. Najpierw możemy oddać się aktywnemu wypoczynkowi na śniegu, a potem rozgrzać się w słynnych słowackich źródłach termalnych i saunach, albo poszaleć w Aquaparku.

Snowtubing, snowrafting, zimowe paralotniarstwo

Słowacja ma bogatą ofertę aktywnego wypoczynku dla osób niejeżdżących na nartach. Można tu uprawiać snowtubing, czyli zjeżdżanie ze zbocza o małym nachyleniu w ogromnym gumowym kole, snowrafting, czyli zjeżdżanie pontonem, łyżwiarstwo, saneczkarstwo czy jazdę na bobslejach. Osoby, którym te dyscypliny wydają się  zbyt banalne  i nie dostarczają odpowiedniej  dawki adrenaliny, mogą spróbować zimowego paralotniarstwa. Z kolei rodziny z dziećmi z pewnością zainteresują tradycyjne wyścigi psich zaprzęgów, które odbywają się co tydzień w różnych miejscowościach i przyciągają wielu widzów.

Źródła termalne, Aquaquapaark-skaparki, sztuczna plaża i zjeżdżalnia a la Formuła 1

Chcąc odpocząć od szaleństw na śniegu , w mgnieniu oka możemy zmienić scenerię i przenieść się w gorące tropiki. Wszystko za sprawą gorących źródeł termalnych, w które obfituje Słowacja, i całorocznych aquaparków, oferujących dobrą zabawę i odprężenie.

Najbardziej znane obiekty to:

  • Tatralandia Holiday Resort, największy całoroczny aquapark na Słowacji z 28 rurami i zjeżdżalniami, tropikalną wyspą i statkiem piratów, w okolicy ośrodka narciarskiego Jasná Niżne Tatry;
  • Aquapark Aquacity w podtatrzańskim Popradzie ze zjeżdżalniami Twister i Czarna Dziura, krytym basenem relaksacyjnym Blue Sapphire z laserowym show;
  • Gino Paradise w Bešeňovej, z najdłuższą zjeżdżalną na Słowacji, zjeżdżalnią wyścigową z dźwiękiem Formuły 1, plażą częściowo dostępną dla nudystów i basenem ze sztucznymi falami.

Wizyta w aquaparku, to nie tylko czas, kiedy znów możemy poczuć się dziećmi dzięki atrakcjom w postaci zjeżdżalni, rur, czy wysp piratów, ale również świetna okazja, by poprawić ogólną kondycję i samopoczucie, między innymi dzięki kąpielom termalnym.

* * *

O admin

Pobyty.pl to dynamicznie rozwijający się serwis rezerwacyjny w którym świadczone są usługi krótkoterminowego wynajmu miejsc noclegowych, które mogą być rezerwowane bezpiecznie i wygodnie online przez Użytkowników Serwisu (Klientów/Gości).
Ten wpis został opublikowany w kategorii Słowacja i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.