Trójmiasto

Trójmiasto to potoczne określenie odnoszące się do Gdyni, Sopotu i Gdańska. Te trzy miasta są ze sobą na tyle mocno związane i znajdują się na tyle blisko, że nie sposób pisać o jednym nie wspominają o pozostałych. Turysta, który wybierze się do Gdańska ma obowiązek zobaczyć też Sopot i Gdynię. Nie inaczej jest jeśli celem naszej podróży będzie Gdynia czy Sopot.


Trzy miasta obfitują w atrakcje turystyczne. Ich opis wypada zacząć od najmniejszego, czyli Sopotu. Z Sopotem każdy Polak kojarzy oczywiście sopockie molo. To skojarzenie jest jak najbardziej uprawnione, ponieważ to właśnie to molo rozsławiło miasto. Dlaczego? Odpowiedź jest dość prosta: sopockie molo to najdłuższe molo w Europie. Jego długość wynosi 512 metrów. Spacerowanie po sopockim molu to obowiązek każdego odwiedzającego to miasto. Sopot to miasto ze wszech miar uzdrowiskowe, gdzie do dyspozycji gości są liczne pensjonaty i hotele. Łatwy dostęp do plaży, a także bliskość Gdańska i Gdyni sprawiają, że Sopot cieszy się dużą popularnością.
Równie otwarta dla turystów jest Gdynia. Można tutaj bardzo przyjemnie spędzić czas. Wśród gdyńskich atrakcji turystyczny na pierwszy miejscu plasuje się Skwer Kościuszki, będący centrum tego miasta. Na końcu Skweru ulokowane jest Akwarium – Oceanarium z bardzo bogatymi zbiorami ryb, gadów i płazów. Gdynia to także Port, gdzie zacumował Dar Pomorza. Zainteresowani żeglugą turyści mogą obejrzeć go jak również przyjrzeć się stacjonującym polskim okrętom obronnym. Z portu rozciąga się piękny widok na Morze Bałtyckie. Jeszcze piękniejszy widok na Morze Bałtyckie rozciąga się jednak z klifu w Orłowie. Ten klif to swoisty ewenement, ponieważ pod wpływem morskich fal ciągle zmienia swój kształt i wygląd. Podróż na klif w Orłowie to świetna okazja na przejażdżkę rowerową lub na dłuższy spacer. Z pewnością warto to zrobić, gdyż widok z klifu prezentuje się wspaniale.
Największa części aglomeracji trójmiejskiej, czyli Gdańsk to jedno z najstarszych polskich miast. Miasto ma za sobą niezwykle bogatą historię i na przeciągu 1000 lat przechodziło pod panowanie różnych władców i państw. W tym kontekście warto tylko wspomnieć, że Gdańsk był miastem hanzeatyckim, co przynosiło mu ogromne dochody finansowe.
Gdańsk jest pod wieloma względami wyjątkowy. Bogata historia tego miasta nie sięga jednak tylko wieku XV, ale czasu bardziej współczesnych jak wybuch II wojny światowej, czy protesty Solidarności. Turysta, który przyjeżdża dzisiaj do tego miasta musi zdawać sobie sprawę, że trafia do miejsca gęstego od historycznych wydarzeń. Historia Gdańska jest na wyciągnięcie ręki za sprawą zabytków. Ich opisywanie trzeba zacząć od najpiękniejszej ulicy Gdańska czy Ulicy Długiej i Długiego Targu. To miejsce to historyczne centrum miasta, gdzie prowadzono intensywne życie handlowe. Kolejne zabytki, których nie wolno przeoczyć to imponujący Ratusz Główny Miasta ukończony w 1492 roku. Wizyta w Gdańsku nie może się odbyć bez zobaczenia fontanny Neptuna (to swoisty symbol miasta) oraz stojącego za nią Dworu Artusa. Dwory Artusa były budynkami, gdzie spotykali się kupcy, rzemieślnicy i możni w czasach Hanzy. Budynek powstał pod koniec XV wieku. Równie piękna jak Dwór Artusa jest Złota Kamienica wzniesiona przez burmistrza Jana Speymanna w 1609 roku. Gdańsk to także największy dźwig portowy średniowiecznej Europy. Emblematyczny dla tego miasta Żuraw powstał w 1444 roku i służył kupcom oraz żeglarzom do stawiania masztów oraz wyładowywania towarów. Ponadto Żuraw był bramą miejską wprowadzającą do właściwego miasta.
Jak widać Trójmiasto ma do zaoferowania moc atrakcji i zabytków. Podróż do tego miejsca to okazja do zapoznania się z różnymi obliczami nadmorskiej Polski.

O admin

Pobyty.pl to dynamicznie rozwijający się serwis rezerwacyjny w którym świadczone są usługi krótkoterminowego wynajmu miejsc noclegowych, które mogą być rezerwowane bezpiecznie i wygodnie online przez Użytkowników Serwisu (Klientów/Gości).
Ten wpis został opublikowany w kategorii Gdańsk, Gdynia, Pomorskie, Sopot i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.