Słowackie kurorty narciarskie

Słowacja – raj dla narciarzy

Donovaly

Gdzie pojeździć? – najciekawsze miejsca

  • Jasná Niżne Tatry to największy ośrodek sportów zimowych na Słowacji, położony w Tatrach Niskich po północnej i południowej stronie szczytu Chopok (2024 m n.p.m.). Oferuje najlepsze naturalne warunkami do uprawiania narciarstwa i snowboardingu, ponad 45 km tras zjazdowych o różnej trudności, strefy freeridowe i snow park. Dzięki nowoczesnemu systemowi naśnieżania śnieg oferowany jest przez co najmniej 5 miesięcy w roku. Dwie trasy zjazdowe są przygotowane do wieczornego szusowania. Sezon zimowy z reguły trwa od początku grudnia do końca kwietnia. Na Chopoku działa 29 wyciągów i kolejek linowych, które mogą przetransportować ponad 30 000 osób na godzinę. Rodzice z dziećmi mają do dyspozycji wyciąg dziecięcy.

Cena Skipassu ważnego w ośrodkach Jasna Północ – Południe, Tatrzańska Łomnica, Stary Smokowiec, Jezioro Szczyrbskie to dla osoby dorosłej 35 euro za dzień i 203 euro za tydzień, natomiast dla dziecka odpowiednio 25 euro i 142 euro.

  • PARK SNOW Donoval, znajdujący się w regionie Tatr Niskich POŁUDNIA (Nízke Tatry JUH), to miejsce, które przypadnie do gustu zwłaszcza rodzicom z dziećmi. Znajduje się tu największy na Słowacji, a drugi pod względem wielkości w Europie – dziecięcy FUN PARK. Najmłodsi mają do dyspozycji 9 wyciągów dywanowych, dzięki którym łatwo i przyjemnie opanują jazdę na nartach. Oprócz tego codziennie organizowane są tu zabawy i konkursy dla małych narciarzy. Mogą ich także zainteresować przejażdżki psimi zaprzęgami, które  odbywają się na terenie ośrodka.

Całkowita długość tras zjazdowych w Park Snow Donoval to 11 km, z czego 7,4 km jest sztucznie naśnieżanych, a 1,8 km oświetlonych, co umożliwia jazdę na nartach wieczorem. Na terenie ośrodka znajduje się 14 wyciągów i 2 kolejki linowe o całkowitej przepustowości transportowej 14 100 osób za godzinę. Sezon narciarski  rozpoczyna się tu w grudniu i trwa do kwietnia. Miłośnicy snowboardu docenią 600 metrów przygotowanych tras i snowboard park, natomiast amatorzy narciarstwa biegowego mają do dyspozycji 18,4 km tras biegowych. Na terenie parku mieści się także lodowisko.

Skipass ważny w ośrodku Park Snow Donoval kosztuje: dla osoby dorosłej 26 euro za dzień i 146 euro za tydzień, natomiast dla dziecka odpowiednio 18 euro i 102 euro.

  •  Znakiem rozpoznawczym położonego w Tatrach Wysokich ośrodka Tatrzańska Łomnica jest wieża widokowa na Łomnickim Stawie, z której rozpościera się widok na drugi najwyższy szczyt Słowacji – Łomnicę. Ośrodek oferuje zarówno łatwiejsze trasy dla rodzin z dziećmi, jak i takie dla wymagających narciarzy – najbardziej stroma trasa położona jest na wysokości 2 190 m n.p.m. Przełęcz Łomnicka przyciąga także narciarzy biegowych i freeriderów. Specjalnie przygotowana trasa o długości 2,5 km czeka na saneczkarzy, którzy mają możliwość zjazdów również o zmroku. Z myślą o amatorach łyżwiarstwa przygotowano lodowisko.

 Cena skipassu ważnego w ośrodkach Tatrzańska Łomnica, Stary Smokowiec, Jezioro Szczyrbskie dla osoby dorosłej wynosi 30 euro za dzień i 168 euro za tydzień, natomiast dla dziecka odpowiednio 21 euro i 118 euro.

O admin

Pobyty.pl to dynamicznie rozwijający się serwis rezerwacyjny w którym świadczone są usługi krótkoterminowego wynajmu miejsc noclegowych, które mogą być rezerwowane bezpiecznie i wygodnie online przez Użytkowników Serwisu (Klientów/Gości).
Ten wpis został opublikowany w kategorii Słowacja i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.