Poznań – miasto spod znaku eko i technologii

poznan_dlaziemiCo można powiedzieć o Poznaniu? To miasto spod znaku eko i technologii. Dlaczego?

Przede wszystkim niedaleko Poznania – a dokładniej 15 km na południe – leży Wielkopolski Park Narodowy. To doskonałe miejsce na krótsze i dalsze wycieczki. Malownicze tereny, zielone pagórki i piękne lasy przyciągają turystów oraz urlopowiczów. Tym bardziej, że przez park biegnie trasa turystyczna zwana Trasą Kórnicką oraz Pierścień Rowerowy Dookoła Poznania. Idealny pomysł na ciepłe, letnie popołudnie w gronie rodziny. Spacerem bądź na rowerze, wdychając świeże powietrze możemy rozkoszować się dziką naturą.

Co więcej, w samym Poznaniu również zadbano o przyrodę. Zaprojektowane kliny zieleni to efekt uwarunkowań historycznych oraz naturalnych cech krajobrazu. Umożliwiają swobodny przepływ powietrza oraz odpowiednie napowietrzanie roślin, co jest niezbędne do ich prawidłowego rozwoju biologicznego. A mieszkańcy mogą tylko korzystać, ciesząc oko prawdziwą zielenią w mieście. Warto także dodać, że nieodzownym atutem Poznania jest również rzeka Warta. Ponadto w mieście działa wiele organizacji ekologicznych, w tym All For Planet oraz Polski Klub Ekologiczny Okręg Wielkopolski. Głównym celem tych instytucji jest propagowanie świadomości ekologicznej oraz kształtowanie środowiska, w którym żyje człowiek zgodnie z zasadami ekorozwoju. Poznań ma ogromny potencjał ekologiczny, musi go tylko dobrze wykorzystać.

Co zaś można powiedzieć o sferze technologii odnośnie Poznania? Poznań bez wątpienia jest stolicą nowoczesnych rozwiązań. Do połowy 2013 roku powstanie tutaj Wielkopolskie Centrum Zaawansowanych Technologii. Dzięki temu miasto stanie się centrum badań multidyscyplinarnych. Centrum połączy najlepszych specjalistów skupiających swoją uwagę na opracowywaniu zaawansowanych technologii i biotechnologii służących optoelektronice, ceramice, medycynie, rolnictwu oraz wielu innych dziedzinom przemysłowym i technicznym. WCZT ma składać się z czterech części, a dokładniej z Centrum Technologii Biomedycznej ze Zwierzętarnią, Centrum Biotechnologii Przemysłowej ze Szklarnią, Centrum Technologii Chemicznych, a także Centrum Badań Materiałowych z Regionalnym Laboratorium Aparatury Unikatowej. To duży krok w stronę poszukiwań rozwiązań rodem z przyszłości.

Poznań, umiejętnie łącząc ekologię z technologią, jest miastem godnym uwagi i podziwu w skali całego kraju.

O admin

Pobyty.pl to dynamicznie rozwijający się serwis rezerwacyjny w którym świadczone są usługi krótkoterminowego wynajmu miejsc noclegowych, które mogą być rezerwowane bezpiecznie i wygodnie online przez Użytkowników Serwisu (Klientów/Gości).
Ten wpis został opublikowany w kategorii Poznań i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Poznań – miasto spod znaku eko i technologii

  1. rezerwuję online pisze:

    Moje pobyty w Poznaniu to zawsze doświadczenie wielkomiejskości, wielkopolskiego porządku i czegoś lepszego, mądrzejszego niż nieuctwo jakie charakteryzuje niemałą część naszych obywateli z innych części Polski, dla przykładu obecnych wyznawców zamachu i podobnej durnoty podsycanej przez sukienkowych i pojedynczych w mojej opinii paranoików których powinno się ratować dla społeczeństwa w kurortach spokojem, ciszą, świeżym powietrzem.