Mrągowo – Polska stolica country

mragowoPrzemierzając tereny Pojezierza Mazurskiego, z pewnością trafimy do Mrągowa. Nie ma się co dziwić, w końcu, jak mówi piosenka – wszystkie drogi prowadzą właśnie tam.
Jest to niezwykle malowniczo położone miasto. Otoczone jeziorami, stanowi wspaniałe miejsce na letni wypoczynek z rodziną – mało kto wie, ale w obrębie miasta znajdziemy tych akwenów aż jedenaście (m.in. Juno, Czos, Magistrackie czy Sołtyskie). Jest to powód, dla którego do miasta ściągają zapaleni wędkarze – największą popularnością cieszy się jezioro Czos. W okolicach jeziora znajduje się Góra Czterech Wiatrów, gdzie znajduje się doskonałe miejsce widokowe. Możemy tam również zażyć kąpieli, popływać na kajakach czy rowerach wodnych – zatem znajdzie się także coś dla miłośników aktywnego spędzania czasu.


Jednak Mrągowo to nie tylko urzekająca natura, lecz także liczne zabytki. Nasza uwagę z pewnością zwróci neorenesansowy ratusz, zbudowany w 1825 roku. Mieści się tam mrągowski oddział Muzeum Warmii i Mazur, który też możemy odwiedzić. Bardzo ciekawie prezentuje się również neogotycki kościół św. Wojciecha – swój obecny kształt zawdzięcza on przebudowom w 1861 roku. Niezwykle ciekawą architekturę prezentują jeszcze kamienice z XVIII w. przy ulicy Kajki i Warszawskiej. Panoramę miasta możemy podziwiać zaś z Wieży Bismarckiej z 1906 roku.
piknik-mragowo2012Mrągowo nie jest miastem dużym – ma niecałe 15 km kwadratowych powierzchni, zaś liczba mieszkańców to niewiele ponad 20 tysięcy. Jednak tętni ono życiem – zwłaszcza w sezonie letnim. Jest to zasługa organizowanego od 1983 roku Festiwalu Country, który stanowi bezsprzecznie wizytówkę miasta. Corocznie do miasta przybywa kilkadziesiąt tysięcy fanów gatunku, by wspólnie bawić się przy skocznych melodiach. Kowbojskie stroje, wesoła muzyka i tłumy entuzjastów, powodują, że udział w przedsięwzięciu to niezapomniane przeżycie nawet dla tych, którzy nie są koneserami country. Klimat imprezy podkreśla położone na peryferiach miasteczko Mrongoville, którego stylistyka nawiązuje do Dzikiego Zachodu.

O admin

Pobyty.pl to dynamicznie rozwijający się serwis rezerwacyjny w którym świadczone są usługi krótkoterminowego wynajmu miejsc noclegowych, które mogą być rezerwowane bezpiecznie i wygodnie online przez Użytkowników Serwisu (Klientów/Gości).
Ten wpis został opublikowany w kategorii Mrągowo i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

3 odpowiedzi na „Mrągowo – Polska stolica country

  1. Misiek pisze:

    Przypomniało mi się jak dawno nie byłem na Mazurach. Kiedy dokładnie jest ten Piknik Country? Chyba nabrałem ochoty aby w tym roku odwiedzić swoją dalszą rodzinę mieszkającą niedaleko 😉

  2. admin pisze:

    Planowany termin 32. Pikniku Country Mrągowo 2013 to 26-28 lipca 2013 r.

  3. Marcin pisze:

    Mrągowo jest z pewnością najpiękniejszym miastem Mazur