Miejsca, które warto zobaczyć

polandPolska to kraj obfitujący w piękne, malownicze miejsca oraz zabytki, które niewątpliwie trzeba zobaczyć. Warto chociaż raz w roku odwiedzić jeden z tajemniczych zakątków, by stopniowo poznać wszystkie sekrety swojego kraju. Od czego zacząć? Wybór nie będzie prosty.

Na wielu turystycznych listach na pierwszym miejscu znajduje się kopalnia soli w Wieliczce. 9 poziomów zwiedzania to wspaniała lekcja historii – i dla tych najmłodszych, i dla tych najstarszych turystów. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Kaplica św. Kingi, możliwość wcielenia się w rolę górnika, niesamowite podziemne jeziora, solne rzeźby oraz wspaniałe maszyny i narzędzia górnicze to tylko początek atrakcji. Do wyboru jest trasa turystyczna i trasa górnicza – najlepiej skorzystać z obydwu, aby poznać wszystkie tajemnice Wieliczki. Goszcząc w Krakowie nie można także zapomnieć o Zamku Królewskim na Wawelu oraz Starym Mieście z oryginalną średniowieczną zabudową.

Będąc na południu warto zobaczyć Jaskinię Raj, położoną w województwie świętokrzyskim, a dokładniej niedaleko miejscowości Chęciny. To jedna z najpiękniejszych jaskiń krasowych w Polsce. Różnorodne kalcytowe formy naciekowe i skupiska stalaktytów urzekają swoim widokiem. Trasa zwiedzania jest oświetlona i nie wymaga posiadania żadnych szczególnych umiejętności. Grupy wchodzą do jaskini pod opieką przewodnika.
Z kolei w stolicy kraju koniecznie trzeba wjechać na szczyt Pałacu Kultury. Stąd zobaczymy niezwykłą panoramę Warszawy. Możemy napić się kawy podziwiając przepiękne widoki na wciąż zmieniające się miasto. Warszawa to także Zamek i Łazienki Królewskie, które cieszą się największą popularnością wśród zwiedzających.

Jeżeli lubimy zwiedzać, koniecznie musimy pojechać do Oświęcimia, aby zobaczyć największy obóz koncentracyjny i obóz zagłady. Najlepiej skorzystać z oferty przewodnika, aby lepiej poznać i zrozumieć to miejsce. Na zwiedzanie musimy przeznaczyć co najmniej 3,5 godziny. Nie można również zapomnieć o zamku w Malborku. Gotycka budowla przez 150 lat była siedzibą Wielkich Mistrzów Zakonu Krzyżackiego. Oglądać można tereny zamkowe oraz sale muzealne.

Miłośnikom fauny i flory szczególnie poleca się Puszczę Białowieską. Dlaczego? To najstarszy w Polsce rezerwat przyrody, a zarazem największy w Europie naturalny obszar leśny o niespotykanym bogactwie różnorodnych gatunków roślin i zwierząt. W sosnowych, dębowo-grabowych i mieszanych lasach mieszkają największe europejskie ssaki – żubry.

Równie malowniczym miejscem jest Dolina Pięciu Stawów. Wrażenia – gwarantowane. Wspaniałe widoki na szczyty, piękne jeziora, górskie potoki i świeże powietrze warte są wymagającej nieraz dobrej kondycji wędrówki.

Niewątpliwie trzeba również zobaczyć Kanał Elbląski. Obecnie niestety jest zamknięty z powodu remontu. Ponowne otwarcie planowane jest na koniec kwietnia 2014 roku. Warto jest odbyć wspaniałą podróż tym najdłuższym kanałem żeglownym w Polsce. W 2007 roku według rankingu Rzeczpospolitej Kanał Elbląski został uznany za jeden z siedmiu polskich cudów.

Co dalej? Przenieśmy się wyżej, a mianowicie nad nasze polskie morze. Prawdziwą wizytówką Bałtyku oraz nadmorskiej miejscowości – Sopotu – jest najdłuższy w Europie drewniany most, który ma około pół kilometra długości. Sopockie molo to idealne miejsce na romantyczne spacery, słuchanie szumu fal i podziwianie przepięknych zachodów słońca.

I na koniec – trzeba pamiętać o mazurskich jeziorach. To poważny konkurent dla Bałtyku i cudowne miejsce do odpoczynku na łonie przyrody. Piękne krajobrazy, bociany latające nad głowami, spływy kajakowe oraz Mikołajki są tylko zapowiedzią cudownego urlopu.
Miejsc wartych odwiedzin zatem nie brakuje. A to dopiero początek. Trzeba tylko trochę czasu, chęci i oczywiście – pieniędzy, aby wybrać się w niezapomnianą podróż po Polsce.

O admin

Pobyty.pl to dynamicznie rozwijający się serwis rezerwacyjny w którym świadczone są usługi krótkoterminowego wynajmu miejsc noclegowych, które mogą być rezerwowane bezpiecznie i wygodnie online przez Użytkowników Serwisu (Klientów/Gości).
Ten wpis został opublikowany w kategorii Polska. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

5 odpowiedzi na „Miejsca, które warto zobaczyć

 1. darek pisze:

  Bardzo ciekawy wpis, osobiście większość z wymienionych miejsc widziałem i potwierdzam – to miejsca, które warto zobaczyć. Nie miałem tylko okazji zobaczyć zamku w Malborku, może w tym roku się uda. Na zdjęciach robi na mnie ogromne wrażenie.

  • Charlie pisze:

   Koniecznie powinieneś zobaczyć, zdjęcia nie oddają nawet w połowie jego uroku. Jeśli interesujesz się średniowieczną architektura to zwiedzenie zamku w Malborku powinno być jednym z priorytetów.

 2. Wojtek pisze:

  Zamek w Malborku to faktycznie imponujący budynek, jednak na mnie większe wrażenie robi Wawel. Może to też kwestia Krakowa, który podoba mi się bardziej niż Malbork …

 3. kkk pisze:

  Piękne miejsca, żeby jeszcze mieć czas i pieniądze …

 4. John pisze:

  W paru z tych miejsc jeszcze nie byłem ale z chęcią je odwiedzę. Natomiast, szkoda że nie dodaliście chociaż pojedynczego zdjęcia do każdej z tych atrakcji. Ale mimo wszystko dzięki za info, a ja zaczynam zbierać złocisze na dalsze podróże.

  Pozdrawiam